W dniach 10-13.03.2022 r. zawodnicy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański wyruszyli do Polic na Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Drużyna dotarła na miejsce w osłabionym składzie. Z powodu kontuzji w Turnieju nie mogli wziąć udziału dwaj podstawowi środkowi: Szymon Jabłoński oraz Jakub Zaborowski. Losowanie umieściło Pruszczan w podgrupie "B" wraz z KS Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz SKS Olender Wielka Nieszawka. W grupie "A" rywalizowali: SMS Police, Karpaty Krosno oraz ECO-Team Stoelzle AZS Częstochowa. 

Pierwszego dnia Pruszczanie zmierzyli się z faworytem turnieju, drużyną KS Lechia Tomaszów Mazowiecki. Nasi przeciwnicy w ubiegłym sezonie w rozgrywkach Juniorów Młodszych zdobyli złote medale Mistrzostw Polski. Niestety rywale okazali się drużyną dużo silniejszą, wygrywając mecz pewnie 3:0.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:11, 25:12, 25:11)

 

Drugiego dnia zawodnicy z Pruszcza podejmowali rywali z województwa Kujawsko-Pomorskiego -  drużynę SKS Olender Wielka Nieszawka. Wygrana 3:0 zapewniła awans do kolejnej fazy turnieju, w której rywalami będą zespoły z podgrupy "A".

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - SKS Olender Wielka Nieszawka 3:0 (25:14, 25:16, 25:20)

Trzeci dzień turnieju dla Pruszczan to pojedynek o wszystko. Tylko dwa pierwsze miejsca premiują awansem do półfinału. Wygrana z drużyną z Częstochowy przedłużyłaby nadzieje na awans. Wicemistrzowie Śląska postawili jednak poprzeczkę bardzo wysoko, pokazując, że pierwsze miejsce w podgrupie "A" to nie przypadek. 

Eco-Team Stoelzle AZS Częstochowa - Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:14, 25:19, 25:15)

 

Czwartego dnia nasza drużyna rozegrała mecz o III miejsce w turnieju z SMSem Police. W meczu "na pożegnanie" Trenerzy postanowili, umożliwić grę zarówno podstawowym jak i rezerwowym zawodnikom. Niestety mecz po raz kolejny nie ułożył się po naszej myśli, nasi siatkarze przegrali z gospodarzami ćwierćfinału 3:0. 

UKS SMS Police - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:23, 25:19, 25:20)

Ostatecznie zespół UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański zajął IV miejsce w turnieju i żegna się z dalszą rywalizacją w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych kończąc na miejscu 17-32.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. ECO Team AZS Stoelzle Częstochowa - awans do półfinału

2. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki - awans do półfinału

3. UKS SMS Police

4. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański

5. Karpaty Krosno

6. SKS Olender Wielka Nieszawka

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W dniach 04-06.03.2022 r. Łeba gościła młodych adeptów siatkówki na XXIV Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży. W turnieju udział wzięło 14 drużyn juniorek młodszych oraz 5 zespołów juniora młodszego, w tym reprezentanci UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański. W kategorii chłopców, ze względu na małą liczbę zespołów, turniej rozegrano w systemie "każdy z każdym", mecz i rewanż.
 
 
W ciągu trzech dni turnieju, nasi reprezentanci rozegrali łącznie osiem spotkań.  Sześć meczów zakończyło się zwycięstwem Pruszczan 2:0. Natomiast w dwóch meczach (po jednym) z Treflem Gdańsk oraz GKS Stoczniowcem Gdańsk, zawodnicy Olimpijczyka wygrali stosunkiem 2:1.
 
Tym samym z bilansem 8 zwycięstw i ani jednej porażki, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański kolejny raz w historii wygrał Maraton w Łebie!
 
 
Wszystkie Zespoły biorące udział w turnieju otrzymały puchary i medale. Wyróżniono najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach. W drużynie Olimpijczyka nagrodę odebrał rozgrywający Antoni Sirocki!
Wybrano również MVP turnieju, którym w męskiej części rozgrywek został Dorian Walentynowicz!
 
Klasyfikacja końcowa juniorów młodszych:
1. UKS Olimpijczyk Pruszcz Gd.
2. GKS Stoczniowiec Gd.
3. Trefl Gdańsk
4. SPS-Iryda - Lębork-Cewice
5. SGS Goleniów
 
Zmagania w Łebie były elementem przygotowań i zarazem ostatnim sprawdzianem przed Turniejem Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, do których Pruszczanie zapewnili sobie prawo startu zajmując III miejsce w Finale Wojewódzkim.
Turniej 1/4 MP odbędzie się w dniach 10-13.03.2022 r. w Policach. Trzymajmy kciuki za naszych chłopaków!
 
Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W dniach 11-13.02.2022 r. w Gdańsku rozegrany został Turniej Finałowy Juniorów Młodszych. W turnieju wzięły udział najlepsze zespoły z dwóch grup sezonu zasadniczego, fenomenem finału było uczestnictwo aż trzech drużyn Trefla Gdańsk oraz jako jedynej z poza Gdańska drużyny z Pruszcza Gdańskiego.

W pierwszym meczu, pierwszego dnia finału (piątek), drużyna Trefla Gdańska  SA I pewnie pokonała drużynę Trefla  Gdańsk II.

W drugim meczu, zawodnicy Olimpijczyka zmierzyli się z najmłodszymi w turnieju finałowym drużyną Trefl Gdańsk SA III. Pruszczanie pierwszego seta wygrali na przewagi 26:24, natomiast dwa kolejne sety wygrali ze spokojną przewagą do 21.

W drugim dniu zmagań (sobota), faworyci czyli drużyna Trefl Gdańska SA I podejmowała piątkowych przeciwników Olimpijczyka, czyli Trefl Gdańsk SA III, wygrywając mecz 3:0. 

Kolejnym rywalem naszych zawodników był zespół Trefl Gdańsk SA II. Nasi zawodnicy przystąpili do meczu mało skoncentrowani, popełniali zbyt wiele błędów w ataku, a zagrywka po prostu "nie stała". Tym samym mecz oddaliśmy rywalom bez walki 3:0 

 

Ostatniego dnia zmagań (niedziela), juniorom młodszym przyszło zmierzyć się z faworyzowanym zespołem gospodarzy Treflem Gdańsk SA I. Pierwszy set napawał optymizmem, gra toczyła się punkt za punkt, w końcówce 3 błędy własne przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Trefla. Podłamani porażką w poprzednim secie, zawodnicy Pruszcza nie potrafili odnaleźć się w drugiej partii, którą przegrali wysoko, bo aż do 10. W trzeciej odsłonie zawodnicy Trefla od razu wypracowali sobie bezpieczną przewagę. Poprawa gry goniących wynik pruszczan w drugiej połowie seta nastąpiła zbyt późno, dzięki czemu gospodarze mogli napawać się zwycięstwem 3:0. 

Z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek, UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański zajął III miejsce w Finale Mistrzostw Województwa Juniorów Młodszych w sezonie 20221/2022. 

Zajęcie III miejsca w województwie premiuje Pruszczan do gry w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

BRĄZOWI MEDALIŚCI WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO W KATEGORII JUNIORÓW MŁODSZYCH 2022:

Wyniki Turnieju Finałowego Juniorów Młodszych:

Trefl Gdańsk SA II - Trefl Gdańsk SA I 0:3 (19:25; 14:25; 13:25)

Trefl Gdańsk SA III - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 0:3 (24:26; 21:25; 21:25)

Trefl Gdańsk SA I - Trefl Gdańsk SA III 3:1 (25:10; 25:15; 25:21)

Trefl Gdańsk SA II - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:15; 25:17; 25:13)

Trefl Gdańsk SA III - Trefl Gdańsk SA II 1:3 (21:25; 27:25; 21:25, 26:28)

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - Trefl Gdańsk SA I 0:3 (22:25; 10:25; 18:25)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W środę (09.02.2022 r.)  o godzinie 19:00 w Pruszczu Gdańskim na hali ZSO nr 1 przy ulicy Niemcewicza 1, odbyło się drugie barażowe spotkanie pomiędzy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański a zespołem GAS Gdynia. Zwycięzca barażów weźmie udział w finale wojewódzkim, w którym zmierzy się z trzema pozostałymi najlepszymi drużynami w województwie.

Po zwycięstwie 3:0 w Gdyni, zawodnicy Olimpijczyka potrzebowali zaledwie jednego seta, aby znaleźć się w gronie finalistów tegorocznych rozgrywek juniorów młodszych. Niestety pierwszy set był dość nerwowy, a chęć szybkiego zagwarantowania sobie miejsca w finale, przyczyniła się do błędów w końcówce, która dała zwycięstwo zespołowi gości. Podrażnieni porażką w secie pierwszym, zmobilizowani przez trenera Kwaśniaka, zawodnicy Olimpijczyka podnieśli się w II odsłonie meczu, wygrywając seta do 14 i tym samym zapewniając sobie udział w finałach! Na fali zwycięstwa kolejne dwa sety również wygrali Pruszczanie, którzy już w najbliższy piątek, zmierzą się z drużynami Trefla Gdańsk w Finale Wojewódzkim Juniorów Modszych.

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - GAS Gdynia 3:1 (23:25; 25:14; 25:19; 25:22)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W środę (02.02.20222 r.)  drużyna juniorów młodszych, po zajęciu II miejsca w grupie B w fazie zasadniczej, przystąpiła do barażów, stawką którego jest finał wojewódzki. Przeciwnikiem w dwu meczu, była III drużyna gr. A czyli zespół GASu Gdynia.

Gospodarzami pierwszego z dwóch meczów, był zespół z Gdyni. Pruszczanie przystąpili do meczu mocno skoncentrowani, natomiast przeciwnicy wydawali się bardzo poddenerwowani co zaowocowało bardzo duża liczbą błędów własnych naszych rywali. Wykorzystując własne atuty oraz błędy przeciwnika, nasi podopieczni wygrali mecz 3:0, uzyskując sporą zaliczkę zarówno w setach jak i małych punktach przed meczem rewanżowym u siebie.

GAS Gdynia - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 0:3 (16:25; 14:25; 17:25)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W niedzielę (23.01.2022 r.) zespół juniorów udał się do Gdańska na swój ostatni mecz w sezonie zasadniczym. Stawką meczu było uczestnictwo w finale wojewódzkim, w którym wezmą udział 4 najlepsze zespoły sezonu zasadniczego.

Tuż przed zbiórką na mecz, sztab trenerski otrzymał informację od naszego podstawowego rozgrywającego o nagłej chorobie, która eliminowała go z udziały w najważniejszym meczu sezonu. Niestety drużyna pozbawiona rozgrywającego nie potrafiła postawić się gospodarzom, wyraźnie przegrywając w każdym z setów. Tym samym drużyna juniorów, żegna się w tym sezonie z rozgrywkami. Na pocieszenie pozostaje fakt, iż trzon zespołu stanowią chłopcy z rocznika 2005, a więc rozgrywali swoje mecze w kategorii wyższej niż ich docelowy rocznik, którym jest kategoria juniorów młodszych.

 

Trefl Gdańsk II - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:0 (25:11; 25:18; 25:14)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W niedzielę (09.01.2022 r.), na przywitanie nowego  roku, juniorzy UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański rozegrali wyjazdowy mecz z MKS Korab Puck.

Nasi zawodnicy w każdym z setów, wypracowywali sobie wysoką przewagę punktową, którą pewnie utrzymywali w każdym z trzech zwycięskich setów.

MKS Korab Puck - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 0:3 (12:25; 14:25; 21:25)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W sobotę (18.12.2021 r.) juniorzy młodsi udali się do Starogardu Gdańskiego, żeby rozegrać ostatni w tym roku mecz ligowy. Przeciwnikiem Pruszczan byli zawodnicy KaEmKi Starogard Gdański. 

Pierwszy set należał do gospodarzy, natomiast drugi do Pruszczan i  wydawało się, że mecz podobnie jak poprzednie starcie tych zespołów będzie bardzo wyrównany. Niestety gospodarze szybko otrząsnęli się z przegranej w poprzedniej partii i wykorzystując atuty własnej hali wygrali wysoko trzeciego oraz czwartego seta.

KaEmKa Starogard Gdański - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 3:1 (25:20; 22:25; 25:18; 25:16)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W dniach 10-12.12.2021 r. kadeci UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański wzięli udział w jubileuszowym "XX Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Kadetów - Malbork 2021".

W ciągu trzech dni zmagań Pruszczanie rozegrali 6 meczów, tracąc przy tym tylko 2 sety, wygrywając wszystkie z nich i triumfując w całym turnieju!

Na "rozgrzewkę" pierwszego dnia podopieczni Trenera Piotra Kwaśniaka rozegrali dwa mecze, oba wygrywając 2:0. Pierwszy na "rozgrzewkę", obfitował w dwa sety na przewagi, a rywalami był zespół GKS "Stoczniowiec" Gdańsk. Drugi mecz to wysoka wygrana z zespołem AZS Olsztyn II.

Drugiego dnia Pruszczanie rozegrali trzy mecze. W pierwszym z nich Olimpijczyk podjął zespół "Bzury" Ozorków. Po zaciętym boju, nasi zawodnicy zwyciężyli w tie-break'u 16:14. W pozostałych dwóch reprezentanci Olimpijczyka zwyciężyli 2:0 z zespołami AZS Olsztyn I oraz SPS Lębork. 

Po dwóch dniach zmagań, tabela turnieju przedstawiała się następująco:

Trzeci dzień to mecze finałowe. Nasi zawodnicy, wygrywając w rundzie zasadniczej wszystkie mecze przystąpili do finału z pozycji lidera. Po raz kolejny zmierzyli się z zespołem z Ozorkowa. Podobnie jak pierwszy mecz, drugi również stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy set należał do Pruszczan, drugi natomiast do zawodników z Ozorkowa. Trzeci rozstrzygający set ponownie padł łupem Pruszczan, którzy przypieczętowali tym samą wygraną w całym turnieju!

Mecz o miejsce I

 UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański – „Bzura” Ozorków 2:1 (25:22; 19:25; 15:12)

 Mecz o miejsce III

 GKS “Stoczniowiec” Gdańsk – AZS Olsztyn I 2:0 (29:27; 25:13)

 Mecz o miejsce V

 SPS Lębork – AZS Olsztyn II 2:0 (25:15; 25:18)

Wśród najlepszych zawodników w drużynie znaleźli się: Kacpra Sulich, Antoni Bryk oraz Jakub Zaborowski! 

 

 W gronie najlepszych zawodników w turnieju znalazł się Aleksander Baran!  MVP turnieju wybrano reprezentanta UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański Dominika Dąbrowskiego!

  

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański

2. "Bzura" Ozorków

3. GKS "Stoczniowiec Gdańsk

4. AZS Olsztyn I

5. SPS Lębork

6. AZS Olsztyn II

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W środę (08.12.2021 r.) zawodnicy UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański rozegrali przeniesiony mecz X kolejki Ligi Wojewódzkiej Juniorów PWZPS. Rywalami Pruszaczan był zespół KaEmKa Starogard Gdański.

Spotkanie już od pierwszych chwil było bardzo wyrównane, a zespoły wdały się we wzajemną wymianę ciosów zdobywając punkt za punkt. Pierwszy set należał do przyjezdnych którzy wygrali do 22. W drugim secie to gospodarze byli górą wygrywając do 19 i wyrównując stan pojedynku. Niestety pomimo wyrównanej walki, obfitującej w bardzo długie i stojące na wysokim poziomie akcje, nasi reprezentanci przegrali dwa kolejne sety do 18 i do 21.

Nasi zawodnicy rozegrali bardzo dobre spotkanie, a wynik dwóch ostatnich setów nie oddaje w pełni obrazu wyrównanej gry. Finalnie to Goście wyjechali z Pruszcza z 3 punktami na koncie.

 

UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański - KaEmKa Starogard Gdański 1:3 (22:25; 25:19; 18:25; 21:25)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

W niedzielę (05.12.2021 r.) zespół juniorów UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański rozegrał wyjazdowe spotkanie w Gdyni. 

Spotkanie przez pierwsze dwa sety przebiegało pod dyktando naszych zawodników, którzy dwa pierwsze sety wygrali do 17. Niestety "łatwe" zwycięstwo w dwóch pierwszych odsłonach, spowodowało rozluźnienie w szeregach Pruszczan i przegranie trzeciej partii również do 17.

Podrażnieni przegraną, nasi zawodnicy szybko pozbierali się mentalnie, usystematyzowali swoją grę i zwyciężyli czwartą partię wysoko bo, aż do 12, a cały mecz 3:1.

 

KATS Alpat Gdynia - UKS Olimpijczyk Pruszcz Gdański 1:3 (17:25; 17:25; 25:17; 12:25)

Wspiera nas Miasto Pruszcz Gdański!

Podkategorie

UKS "Olimpijczyk" Pruszcz Gdański.